Neden numaralı yüzücü gözlüğü kullanmalıyım?

Havuzda ve Denizde Normal şartlarda numaralı yüzücü gözlüğü kullanmak zorunlu değil ama gereklidir. Herhangi bir sıkıntı duymayan herkese kullanması yönünde numaralı yüzücü gözlüğünü tavsiye ediyoruz. Numaralı yüzücü gözlüğü  görme kusuru olanlar yani numaralı gözlük veya kontakt lens kullanan kişilerin nasıl yüzebileceği hakkında düşüncelerimi paylaşmaya gayret edeceğim.

Göz bozukluğu olan kişilere yüzerken numaralı kontakt lens kullanıyorsanız; Suya girmeniz hatta duş almanızı bile tavsiye etmiyoruz.Aksi halde gözünüzden düşen lensi bir daha asla bulamazsınız. Gelişen teknoloji ile birlikte suda kullanılabilen gözlükler lensler geliştirilmeye başlandı ama numaralı yüzücü gözlüğü en sağlıklısıdır. Lens kullanımı koybolma ve enfeksiyon rahatsızlığı da olabileceğinden o sebeple net bir fikir beyan etmemizde doğru olmaz. Bana göre; jakuzi, küvet, yüzme havuzu, duşlar ya da musluk suyundan akan her türlü suyun kontak lens ile temas edilmemesi gerekiyor. Zira su mikroskopik miktarda küçük organizmaları taşımakta ve kontakt lensler altında sıkışan bu organizmalar ciddi göz enfeksiyonlarına, hatta körlüğe neden olabilen bakterileri barındırabilmektedir. Ayrıca yüzme sırasında gözünüze su temas etmesi, gözlerinizi yağlayan doğal gözyaşlarınızıda kurutur. Mutlaka da lens kullanacağım diyorsanız da standart bir yüzücü gözlüğü kullanarak hem lenslerinizin suyla olan temasını engellemiş olursunuz hem de kaybolmasını önlersiniz, yüzme esnasında yüzücü gözlüğünüzü hiç çıkarmadan yüzmenizi öneriyoruz.

Kullanmanızı önerdiğimiz gereç kişiye özel üretilen numaralı yüzücü gözlüğü olmalıdır. Yakın geçmişte kişiye özel bu gözlükler oldukça pahalı idi. Ancak şimdilerde nispeten daha uygun fiyatlarda satmaya başladık. Sunduğumuz hazır numaralı yüzme gözlükleri, günlük kullanımdaki ile aynı oranda net görüş sağlıyor. Astigmatlı ve her numaralar da numaralı yüzücü gözlüğü de üretiyoruz. Size tavsiyem: Mümkünse her zaman fazladan bir sipariş verin, yedeğiniz olsun derim. Yüzerken lens yerine gözlük kullanmanızın bir avantajı da güneşten gelen zararlı ultra-viyole ışınlara karşı koruyucu özelliklerinide seçebilirsiniz.

Teknoloji her geçen gün bizleri yeniliklerle tanıştırmakta bizde tüm güncel ve yeni model ve teknolojilerini hazırlamaya gayret ediyoruz. Güncel gelişmeler konusunda göz doktorunuz veya spor eğitmeninizden de size en uygun numaralı yüzücü gözlüğü seçenekleri konusunda destek alabilirsiniz.

Yaset Sezer
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?