Güneş Gözlüğü Genel Bilgi


Güneş Gözlüğü Bir Sağlık Aracıdır Ayrıca Aksesuar Olarakta Kullanılabilir Ama Asıl Amaç Sağlıktır.
Güneş ışıklarından uzun süreliğine maruz kalınması durumunda kısa orta ve uzun zamanlarda farklı zararları  vardır. Bu zararlardan bazıları  ciddi sonuçlar doğurabilir.


Güneş Gözlüğü Bir Sağlık Aracıdır Ayrıca Aksesuar Olarakta Kullanılabilir Ama Asıl Amaç Sağlıktır.Güneş ışıklarından uzun süreliğine maruz kalınması durumunda kısa orta ve uzun zamanlarda farklı zararları  vardır. Bu zararlardan bazıları  ciddi sonuçlar doğurabilir. Bu neden den dolayı Güneş Gözlüğü takmayı alışkanlık haline getirip göz sağlığımızı korumak için atılan en önemli bir adımdır.
Güneş Işıklarının  Uzun Süreliğine  Maruz Kalınmasının Kısa Orta ve Uzun Vadelerde Farklı Etkileri Olacaktır.


Bu etkilerden bazıları ciddi sonuçlar oluşturma ihtimali çok yüksektir. Bundan dolayı  Güneş Gözlüğü takmayı alışkanlık ve  göz sağlığını korumada atılan en önemli bir adım olarak görüyorum. Güneş gözlüğünün göz sağlığındaki önemi hakkında biraz bilgi vermek gerekirse eğer Güneş Gözlüğü  seçimi konusunda önerilerde bulunayım.


Güneşteki zararlı ışınlara karşı, maruz kalmanız durumunda olabilecek sonuçlar şunlardır?Güneşteki ışınlara maruz kalmak demek  kısa vadede, korneada kuruluk, gözde kaşıntı, yanma, batma, ağrı, kanlanma gibi şikâyetlerinizin olma ihtimali yükektir
Orta Vadede ise;  Konjonktivada dediğimiz bölümün kalınlaşmasına, göz eti (pterjiyum) oluşumuna,Gözleri kısarak bakacağımız için göz çevresinde kırışıkların artmasına neden olacaktır.Göz çevremizin ve cildimizin  erken yaşlanmasınada neden olacaktır.
doğa manzarası

Uzun Vadede İse

Sürekli uv ışınlaına maruz kalınmasından dolayı  katarakta veKörlükle sonuçlanabilen makula dejenerasyonuna yani (sarı nokta hastalığına) neden olma ihtimali yüksektir.


Kalitesiz Güneş Gözlüklerinin Zararları Nedir?


Işıkta göz bebekleri küçülür ve karanlıkta büyür. Güneş Gözlüğü taktığınızda da göz bebekleri büyür ve Güneş ışıkları göze daha fazla geçer.Kalitesiz Güneş Gözlüğü aldığımızda camdan UV ışınları yeterince emilemez.Zararlı ışıklar hem gözün merceğine hem de retina Dediğimiz tabakaya ulaşır.Böylece zararlı ışınların olumsuz etkilerine maruz kalınır.

Güneş Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekli


Güneş gözlüğü; bütün gelen ışınları daha iyi kıran ve Güneşin zararlı ışınlarını süzen Polarize cam, Organik cam Mineral Cam, Renk olarak Kahve, Füme, Yeşil, gibi renkler tercih edebilirsiniz ayrıcada degrade camlar da tercih edilebilir,  antirefle ve Güneş ışınlarının yüzde 99-100'ünü engelleyebilen UV kırıcı nitelikte Sertifikalı, Orjinal, sağlık bakanlığı onaylı Sezer Optik optisyenlik mağazalarımızdan veya www.hermodagozluk.com dan  almanızda sizin için çok büyük bir yarar ve kolaylık sağlayacaktır.Güneş Gözlüğü yüzününüze tam olarak  oturmalı ne kadar büyük olursa sizin için o kadar avantaşlı olacaktır, yukarıdan ve yanlardan gelen ışınlarıda daha iyi önleyecektir.

Kış Aylarında Güneş Gözlüğü Mutlaka Kullanılmalıdır.


Göz ve Göz Çevresinin Soğuk ve Kuru Havalarda Korunması Gerektiğinden,Karlı havalarda kardan yansıyan ışınlardan dolayı da gözlerde iyice kısılma olduğu için,Rüzgarlı havalardada  kaçabilecek yabancı cisimlere karşı da gözü korumak gerekiyor, koruyucu tedbir olarak kış aylarında da Güneş Gözlüğü takmak sağlık açısından bence çok önemlidir. Güneş camları ile alakalı Diğer makalelerimizde  makele bömümüzden yazmıştık oradan okuyabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?