Error
Tick
hermodagozluk

Geceleri Sürüşünüzü İyileştiren Gözlük

Geceleri Sürüşünüzü İyileştiren Gözlük Ve Camlara İlişkin İpuçları

Geceleri Bulanık Tehlikeli Sürüşlerden Korunun

Eski bir şoförseniz, kendinizi ve sevdiklerinizi geceleri yolda güvende tutmak için ne yapabilirsiniz? İlk olarak, güvenli araç kullanma yeteneğinizi değerlendirin.

Bununla birlikte şu adımları da uygulayabilirsiniz:

Uzman bir göz doktoruna yılda en az iki kere muayene olmanızı veya önemli bir göz rahatsızlığınız ya da görsel şikayetiniz varsa daha sık ziyaret etmenizi öneririz. Göz doktorunuza gece yolda karşılaştığınız sorunları anlatın, böylece görsel alanınızın değerlendirilmesi veya kontrast duyarlılığı gibi özel testlerden geçebilirsiniz.

Diyabet rahatsızlığınız varsa gözlerinizi yılda en az bir kez veya altı ayda bir muayene ettirin ve diyabetik retinopati risklerini azaltmak için doktorunuzun diyet, kan şekeri kontrolü, kişisel bakım ile ilgili önerilerini yakından izleyin.

Doktorunuzu Bulun: Bir göz doktoru görüşünüzü değerlendirebilir ve muhtemelen geceleri daha iyi görmenize yardımcı olacak bilgileri sunabilir. Size en yakın göz doktorunu bulun .

Görmeyi tehdit eden göz hastalıklarının belirtilerini tespit ettiğinizde derhal muayene olun. Göz problemlerinin birçok semptomunun hastalık sürecinin sonlarında göründüğünü unutmayın. Bu nedenle acil yanıtınız son derece önemlidir.

Göz doktorunuzdan özel gece sürüş gözlüklerini reçete vermesini isteyin gün batımından gün doğumuna kadar yolda daha iyi görmenize yardımcı olabilir. Yansıma önleyici kaplamalar parlamayı azaltabilir. Wavefront tanılama teknolojisi ile geliştirilen lensler haleleri, yıldız patlamalarını, parlamayı ve diğer dikkat dağıtıcı sapmaları azaltabilir.

Katarakt ameliyatı için adaysanız, cerrahınızdan bulutlu doğal lenslerinizi asferik bir göz içi lensiyle değiştirmesini isteyin. Bu yapay lensle, geleneksel, küresel göz içi lenslerin implantasyonu ile mümkün olandan daha iyi kontrast hassasiyeti ve daha net görüş sağlamak üzere tasarlanmıştır .

Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırmaya göre yaşlı sürücülerin dahil olduğu ölümcül çarpışmaların %40’ının meydana geldiği kavşaklara yaklaşırken daha dikkatli olun. Bu kazaların en yaygın nedeni, görme sorunlarından da kaynaklandığı belgelenmekte, Gece güvenli sürüş için uzman tavsiyelerine uyun.

 

Mükemmel Gözlük Modelleri mi Arıyorsunuz?

Gözlükler vizyonunuzu geliştirmekten daha fazlasını yapar. Onlar kişiliğinizin bir uzantısıdır! Benzersiz tarzınız ve kişiliğiniz için en uygun olan gözlüğü seçmenizde size rehberlik etmek için  sitemizden ve mağazalarımızdan yararlanabilirsiniz. Dünyanın önde gelen üreticilerinin yüksek teknolojili camlardan tamamen risksiz mükemmel gözlüklerinizi keşfetmek hiç bu kadar kolay olmayacak.

 

Güvenli Sürüş İçin Uzman Önerileri

Güvenli sürüş için aşağıdaki ipuçları dünya Sağlık Örgütü Yaşlanma Ulusal Enstitüsü tarafından sağlık bakanlığı önerisi ve tavsiyeleri arasında şu maddeler vardır:

Evden ayrılmadan önce seyahatlerinizi planlayarak yaşlandıkça sürüş riskini en aza indirin . Sadece bildiğiniz sokaklarda araç sürün ve karanlık, ışıksız yollardan kaçının. Gezilerinizi kolayca ulaşabileceğiniz ve eve yakın olan yerlerle sınırlandırın. Rampalar ve sola dönüşler gibi riskli noktalardan kaçının ya da çok dikkatli olun.

Koşullar kötü ise ekstra sürüş süresi planlayın ve stresli veya yorgun olduğunuzda araç kullanmayın. Dikkatinizi dağıtacak şeylerden kaçınarak yalnızca sürüşe odaklanın.

Daima defansif sürün. Önünüzdeki araba ile aranızda en az iki araba uzunluğu ve kötü hava koşullarında yağmurlu bulutlu veya hızlı sürüş sırasında daha fazla alan bırakın.

Pencerelerinizi açık tutun ve hidrolik direksiyon, hidrolik frenler, otomatik şanzıman ve büyük aynalar gibi sürüşü daha güvenli hale getiren bir araba kullanın.

Yeni ön cam sileceklerini ve temiz, hizalanmış farları koruyarak arabanızı iyi durumda tutun . Bacak problemleriniz varsa gaz pedalınız ve frenleriniz için el kumandalarını düşünün.

Güvenli araç kullanma yeteneğinizi değerlendirin.

 

Farkı Görmek Kolay

Gece görüş gözlükleriyle yaklaşmakta olan arabalar ve diğer parlak ışıklar nedeniyle gece görüşünüzü kaybetme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Sarı polarize olmayan lenslerimiz, gece ve düşük ışıkta sürüş için gelişmiş netlik, tanım ve stil sağlayan entegre parlama önleyici teknolojiye sahiptir.

Gece sürüş için netlik ve görme keskinliğini artırırken, yaklaşan otomobil, sokak lambaları ve reklam panoları yüksek yoğunluklu parlamayı antrefleli gözlük camları sürüş kolaylığı sağlar. Gece görüş camları, gece sürüş koşullarında sizi geçici olarak körleştirebilecek yüksek yoğunluklu ışığı filtrelemek içinde tasarlanmıştır. Artık yaklaşmakta olan arabalar ve diğer parlak ışıklar nedeniyle gece görüşünüzü kaybetme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
x
İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz.İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir. Daha fazla bilgi ve çerez tercihlerinizi ayarlamak için lütfen Gizlilik Politikamızı ziyaret ediniz.
Onaylıyorum.
Footer Widget
Footer Widget
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
Security Widget