Facebook Pixel
Error
Tick
hermodagozluk

2020 Unisex Güneş Gözlükleri İle İlgili Detaylar

Kadınların ve erkeklerin rahatlıkla kullanabildiği unisex gözlüklerde aradığınız tüm modelleri Hermodagozluk.com adlı ticaret sayfamızda bulabilirsiniz. Unisex gözlükleri tercih ederken modeli ve rengi kadar önemli olan diğer bir konu da camının kalitesine ve yapısına da dikkat etmenizdir. Gözlük camının kaliteli olması göz sağlığınızı korumanızda ve imajınıza katkı sağlamada yardımcı olur. Unisex güneş gözlüğü camlarında güneşten gelen ultraviyole ışınlarını bloke etme özelliği olması mutlaka gerekiyor. Bu unisex güneş gözlüğü kategorimizde UVA, UVB ve radyasyon içeren ışınlarının göz ile temasını kesen özelliğe sahip unisex güneş gözlükleri sizleri bekliyor.       

Unisex Güneş Gözlüğü Modelleri

Unisex güneş gözlüklerinde spor ve klasik tarzda olan modellerden seçebilirsiniz. Alacağınız unisex güneş gözlüğünü spor kıyafetiniz ile kombin etmek isterseniz camı açık renkli olan modelleri tercih edebilirsiniz. Mavi, yeşil, pembe gibi açık tonlarda unisex gözlük modellerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Hem spor hem de klasik tarz kıyafetlerinizle birlikte kullanabileceğiniz bir diğer gözlük çeşidi de kemik çerçeveli olan şeffaf, renksiz camlı modellerdir. Unisex siyah güneş gözlükleri en çok tercih edilenler arasındadır. Siyah renk tüm renklerle uyumlu bir kullanım sağlar. Unisex gözlüklerde retro modeller de tercih edilir. Retro gözlükler eski dönemde kullanılan gözlük modellerine benzer. Genelde yuvarlak çerçeveli olan bu gözlük modelleri de hem spor hem de klasik tarz sevenler için idealdir.   

         

Güneş Gözlüğü Cam Özellikleri

Unisex güneş gözlüğü alacağınız zaman camının mutlaka zararlı ışıklara karşı koruma özelliğinin olması olmazsa olmazıdır. UVA ve UVB ışıkları koruması olmayan ya da güneş gözlüğü kullanmadığınızda gözlerinizde sarı nokta, katarakt, göz kuruluğu, göz kapaklarını kaplayan deride kanser oluşumuna, konjonktiva tabakasında kansere, gözde et (piterjium) olarak adlandırılan büyümeye, saydam tabakada ağrılı enflamasyona ve uzun dönemde kornea yüzeyinde bozulmaya sebep olabiliyor. Kısacası gözünüzde bunlar gibi rahatsızlıklar meydana gelebilir. Ultraviyole ışınları sadece güneş ışıklarında değil, karlı zeminlerde ve havalarda yüksek atmosferlerde de bulunur. Ozon tabakasının zayıflaması ve zararlı ışınlar yaymasından korunmak için ultraviyole ışınlarına savaş açan güneş gözlükleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Polarize sistemi güneş gözlüğünde olması gereken bir diğer özelliktir. Polarize cam, ışıkların gözlüğünüze parlamasını ve yansımasını engeller. Avantajları çok fazladır ama az da olsa dezavantajı da bulunmaktadır. Detaylı anlatım Blog sayfamızdaki kadın güneş gözlüğü bölümünde bulabilirsiniz. Güneş gözlüğü cam seçimi ve tercih ettiğiniz mağazalar çok önemli hem cam hem çerçeve açısından çok önemlidir. Biz 20 yıldır parakende mağazası olarak ve 35 yıllık tecrübemizle en sağlıklı en iyi hizmeti vermeye gayret gösteriyoruz. Polarize güneş gözlüğü almak istediğinizde unisex modellerimizde de bulabileceksiniz. UV koruması olan polikarbon özelliği mineral cam ve organik camlarında koruması %100 dür. Bu özelliklerle birçok alanda kullanılan ve kullanıldığı alanların birçoğunda başlı başına bir hammadde olan organik cam unisex güneş gözlüğüne uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Polikarbon levha cama benzer bir yapıdadır. Dayanıklı ve darbelere karşı dirençli olan polikarbon güneş gözlüklerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. 

          

Yüz Şekillerine Göre Gözlük Modeli

Unisex güneş gözlüğü modelleri seçiminde yüz şeklinize göre tercih yapmanız hem kullanımınızı kolaylaştıracak hem de yüzünüze şık bir duruş hem de severek kullanmanızı sağlayacaktır. Köşeli gözlükleri geniş alnınız varsa ve dar bir çene yapısına sahipseniz rahatlıkla kullanabilirsiniz. Köşeli yüz şekli olanlar da güneş gözlüğünü oval, yuvarlak, çekik, modellerini de tercih edebilirler. Dikdörtgen yüz şekli olanlarda ince ve kalın saplı çerçeve modellerini kare yüz şekli olanlar da kalın saplıları alabilir. Yuvarlak yüz şekli olan kişilerde çekik, kare, gibi gözlük modelleri kullanılabilir. Unisex güneş gözlüğünüzü bakım ve temizleme yaparken özel üretilen microfiber bezleri tercih etmeniz yararınıza olacak. Bu bezlerin dışında kıyafetlerimiz, selpak gibi materyaller kullanırsanız gözlüğünüzün camı çizilir. Güneş gözlüğünüzü su ile yıkayabilirsiniz. Kurulamak için de microfiber bezinizden yararlanın. Gözlüğün dayanıklılığını korumak için çerçeve veya cam kısmından değil de ortasından tutmanız yararınıza olacak. Bu sayede gözlüğün ayarlarının bozulması, kırılması gibi olumsuz durumlar ile karşılaşmazsınız. Dilerseniz yollayın detaylı bakım yapıp eksiklikleri varsa tamamlayıp geri yollayabiliriz. Bir konuda dilerseniz güneş gözlüğü modellerine unisex güneş gözlüğü kategorimizden ulaşabilir ve birçok markayı güvenle satın alabilirsiniz.

 

Yaset Sezer

Hermoda Gözlük

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Footer Widget
Footer Widget
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
Security Widget