Error
Tick
hermodagozluk

Güneş Gözlüğü Genel Bilgi

Güneş Gözlüğü Bir Sağlık Aracıdır Ayrıca Aksesuar Olarak Ta Kullanılabilir Ama Asıl Amaç Sağlıktır.

 

Güneş ışıklarından uzun süreliğine maruz kalınması durumunda kısa orta ve uzun zamanlarda farklı zararları  vardır. Bu zararlardan bazıları  ciddi sonuçlar doğurabilir.

Güneş gözlüğü bir sağlık aracıdır ayrıca aksesuar olarak ta kullanılabilir ama asıl amaç sağlıktır. Güneş ışıklarından uzun süreliğine maruz kalınması durumunda kısa orta ve uzun zamanlarda farklı zararları  vardır. Bu zararlardan bazıları  ciddi sonuçlar doğurabilir. Bu neden den dolayı güneş gözlüğü takmayı alışkanlık haline getirip göz sağlığımızı korumak için atılan en önemli bir adımdır.

Güneş ışıklarının  uzun süreliğine   maruz kalınmasının kısa orta ve uzun vadelerde farklı etkileri olacaktır. Bu etkilerden bazıları ciddi sonuçlar oluşturma ihtimali çok yüksektir. Bundan dolayı  güneş gözlüğü takmayı alışkanlık ve  göz sağlığını korumada atılan en önemli bir adım olarak görüyorum. Güneş gözlüğünün göz sağlığındaki önemi hakkında biraz bilgi vermek gerekirse eğer güneş gözlüğü  seçimi konusunda önerilerde bulunayım.

Güneşteki zararlı ışınlara karşı, maruz kalmanız durumunda olabilecek sonuçlar şunlardır? güneşteki ışınlara maruz kalmak demek  kısa vadede, korneada kuruluk, gözde kaşıntı, yanma, batma, ağrı, kanlanma gibi şikâyetlerinizin olma ihtimali yüksektir Orta vadede ise; konjonktivada dediğimiz bölümün kalınlaşmasına, göz eti (pterjiyum) oluşumuna, gözleri kısarak bakacağımız için göz çevresinde kırışıkların artmasına neden olacaktır. Öz çevremizin ve cildimizin  erken yaşlanmasına da neden olacaktır.

Uzun Vadede İse

Sürekli uv ışınlarına maruz kalınmasından dolayı  katarakta ve körlükle sonuçlanabilen makula dejenerasyonuna yani (sarı nokta hastalığına) neden olma ihtimali yüksektir.

Kalitesiz Güneş Gözlüklerinin Zararları Nedir?

Işıkta göz bebekleri küçülür ve karanlıkta büyür. Güneş gözlüğü taktığınızda da göz bebekleri büyür ve güneş ışıkları göze daha fazla geçer. Kalitesiz güneş gözlüğü aldığımızda camdan uv ışınları yeterince emilemez. Zararlı ışıklar hem gözün merceğine hem de retina dediğimiz tabakaya ulaşır. Böylece zararlı ışınların olumsuz etkilerine maruz kalınır.

Güneş Gözlüğü seçerken nelere dikkat etmek gerekli

Güneş gözlüğü; bütün gelen ışınları daha iyi kıran ve güneşin zararlı ışınlarını süzen polarize cam, organik cam mineral cam, renk olarak kahve, füme, yeşil, gibi renkler tercih edebilirsiniz ayrıca da degrade camlar da tercih edilebilir,  Antirefle ve güneş ışınlarının yüzde 99-100'ünü engelleyebilen Uv kırıcı nitelikte sertifikalı, orjinal, sağlık bakanlığı onaylı sezer optik optisyenlik mağazalarımızdan veya www.hermodagozluk.com dan  almanızda sizin için çok büyük bir yarar ve kolaylık sağlayacaktır. Güneş gözlüğü yüzününü ze tam olarak  oturmalı ne kadar büyük olursa sizin için o kadar avantaşlı olacaktır, yukarıdan ve yanlardan gelen ışınları da daha iyi önleyecektir.

Kış Aylarında Güneş Gözlüğü Mutlaka Kullanılmalıdır.

Göz ve göz çevresinin soğuk ve kuru havalarda korunması gerektiğinden, Karlı havalarda kardan yansıyan ışınlardan dolayı da gözlerde iyice kısılma olduğu için, Rüzgar lı havalarda kaçabilecek yabancı cisimlere karşı da gözü korumak gerekiyor, koruyucu tedbir olarak kış aylarında da güneş gözlüğü takmak sağlık açısından bence çok önemlidir. Güneş camları ile alakalı diğer makalelerimiz de  makele bölümümüzden yazmıştık oradan okuyabilirsiniz. Güneş gözlüğü tercihlerinizi buradan inceleyebilirsiniz ve satın alabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
x
İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz.İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir. Daha fazla bilgi ve çerez tercihlerinizi ayarlamak için lütfen Gizlilik Politikamızı ziyaret ediniz.
Onaylıyorum.
Footer Widget
Footer Widget
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
Security Widget