Error
Tick
hermodagozluk

Güneş Gözlüğünüzün Kalitesi Nasıl Olmalı

Markalı Ve Tasarımlı Güneş Gözlükleri: Gerçekten Buna Değer Mi?

Pahalı, markalı ve tasarımlı güneş gözlükleri yüksek fiyat etiketlerine değer mi? Pahalı gözlükler genellikle daha yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış ve daha dayanıklı olma eğilimindeyken daha hesaplı güneş gözlükleri de yeterli güneş koruması sunabilir.

Bir sonraki gözlükleriniz için daha fazla ödeme yapmalı mısınız? Yoksa daha az ödeme yaparak ihtiyacınız olanı almalı mısınız?

Hangi seçeneğin sizin için en uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için pahalı güneş gözlüğü ve daha az maliyetli güneş gözlüğü hakkında sık sorulan soruların yanıtları şunlardır:

 

Markalı ve Tasarım Güneş Gözlükleri Daha İyi UV koruması Mı Sunuyor?

Aldığınız gözlüğün markalı ve tasarımlı güneş gözlüğü olması şart değil. Hesaplı olup UV korumalı güneş gözlükleri , ister bir tasarımcı tarafından olsun ister markalı olsun iyi bir gözlük mağazasından alınan gözlükler olsun sağlık bakanlığı onaylı olup sağlığınızı %100 korur, Türkiye genelinde de bu gözlükler oldukça mağazalar veya online mağazalar mevcuttur.

Gözlerinizi güneşin zararlı ultraviyole ışınlarından korumak söz konusu olduğunda, UV etiketlerini aramak garanti sertifikası ve hammaddesi fiyat etiketlerinden daha önemlidir. Olası zararlı ışıklardan % 99 ila% 100 UV koruması sağladığı sürece gözlerinizi korur ve görüşünüzü konfor katar.

UV özelliği güneş gözlükleriyle gösterilmeli ve mutlaka sertifikası olmalıdır. Eğer sertifikası veya güven belgesi yoksa mutlaka bir optik mağazasına veya göz bakım uzmanı olan kişilerden UV koruma yüzdesini sizin için test etmesini isteyin.

Güneş ışınlarını yeterince engelleyen kıran çok sayıda hesaplı maliyeti düşük güneş gözlüğü vardır, bu yüzden bu gözlüklerde gözünüzü zararlı ışıklardan korur bütçenize göre alabilir veya ikinci üçüncü gözlüğünüz olacaksa endişesizce, yüksek fiyatlı güneş gözlüğü almanız şart değil.

 

GÖZLERİNİZ İÇİN EN İYİ GÜNEŞ KORUMASI OLAN GÖZLÜĞÜ BULUN:

Yakınınızdaki bir optik mağazasından veya Hermoda Gözlük mağazalarından veya hermodagozluk.com sitemizden güneş gözlüğünüzü güvenle alabilirsiniz.

 

Pahalı Güneş Gözlükleri Daha İyi Bir Görsel Deneyim Sunuyor Mu?

Yüksek kaliteli cam malzemeleri ve bazı isteğe bağlı cam kaplamaları ile üretildiğinde çerçeve kalitesi ham maddesi pahalı güneş gözlükleri aslında daha iyi bir görsel deneyim sunacaktır.  

Hem premium hem de düşük maliyetli güneş gözlükleri UV ışınını koruma sağlar. Ancak bu ekstra kaplamalar bazı hammaddeler polarizeler camlar genel kalitesini göstermez. Ve bazı kaplamalar hammaddeler polarizeler daha etkili uygulanırsa ve bu nedenle diğerlerinden daha uzun ömürlüdür ve sağlıklı olurlar.

Örneğin, daha az pahalı güneş gözlükleri, daha pahalı güneş gözlükleri aynı UV korumasını sunabilir. Ancak muhtemelen çizilmeye dayanıklı olmayacaktır. Zamanla, çiziklerle gölgelenen lenslerle karşılaşabilirsiniz ve bu görüşünüzün kalitesini de etkileyecektir.

 

Ucuz polarize camlar parlamayı azaltmaya yardımcı olur ancak kaplama mercek katmanları yerine camların arkasına veya önüne ucuz olarak uygulanabilir. Bu, daha ucuz polarize güneş gözlüklerini bozulmaya, çizilmelere ve bükülmeye daha yatkın hale getirebilir.

Üst düzey güneş gözlükleri tipik olarak camlarda üretilen ve lenslerin iyi durumda kalmasına, yüzeysel aşınmaya ve yırtılmaya karşı dayanıklı olmasına yardımcı olacak bu ek cam kaplamalarıyla birlikte gelir. Ayrıca yıllarca günlük aşınmaya dayanacak cam veya polikarbonat camlara da sahip olurlar.

Pahalı güneş gözlükleri ayrıca reçeteli yani numaralı olma ihtimali de yüksektir ve  kolormatik camlar içinde daha kolay bir seçenek sunar. Böylece mümkün olan en net görüşle güneşe rahatlıkla çıkabilirsiniz.

 

Ayrıca Bakınız: Ucuz Güneş Gözlüğü Gözleriniz İçin Kötü Mü?

Yüksek fiyat etiketi, yüksek kaliteli çerçeve malzemeleri anlamına mı geliyor?

Pahalı güneş gözlükleri için ekstra para koyarken bu ekstra ücret mutlaka çerçeve ve cam kalitesine yansıtılmalıdır.

Daha pahalı güneş gözlükleri, reçeteli camlar ve ek cam kaplamaları ile mevcut olduğundan, çerçevelerin ve menteşelerin sökülüp yeniden monte edilebilecek kadar esnek olması gerekir. Ve potansiyel olarak daha yüksek numaralı camlar güvenli bir şekilde yapılacak kadar dayanıklı olmalıdırlar.

Ayrıca tasarımcı etiket ve marka renk tonlarının genellikle darbeye dayanıklı çerçeve seçenekleri sunduğunu ve bunları spor ve performans güneş gözlükleri için daha güvenli bir seçim haline getirdiğini göreceksiniz.

 

Pahalı Güneş Gözlükleri Daha Uzun Süre Dayanır Mı?

Güneş gözlüklerinizin ömrü nihayetinde onlara ne kadar iyi baktığınıza bağlı olacaktır. Basitçe söylemek gerekirse güneş gözlüklerinizle kabahat sayınız da önemlidir. Kötü kullanırsanız muhtemelen fiyattan bağımsız olarak uzun süre sürmeyeceklerdir.

Bununla birlikte, yüksek kaliteli malzemelerle yapılan güneş gözlükleri doğal olarak düşük kaliteli malzemelerle yapılan daha ucuz hesaplı stillerden daha iyi dayanacaktır.

Bu nedenle, imkânınız dahilinde daha uzun süre kullanabileceğiniz pahalı güneş gözlüğü satın almakta sizin içinde faydalı olacaktır.

Ancak gözlüklerinizde gerçekten kararsız iseniz, hesaplı markalara sadık kalın, her bir çift gözlüğü kırdığınızda değiştirmeyi düşünür ve fazla üzülmezsiniz.

 

Pahalı Veya Daha Az Maliyetli Güneş Gözlüğü?

İstediğiniz marka ve tonları, dayanıklılığı, çerçeve ve cam malzemeleri bulunuyorsa, UV ışınlarına karşı etkili bir şekilde sağlığınızı koruyorsa ve tercih ettiğiniz stile rahat bir uyum sağlarlarsa, yatırıma değer olabilirler.

Ayrıca, bu tasarımcı veya marka adı sizin için çok şey ifade ediyorsa bunun için de tercih sebebiniz olabilir! Bu tamamen sizin gözlerinize, sağlığınıza ve bütçenize bağlı bir durum. Ancak, bu şık tonlar süslü bir logodan markadan çok daha az güneş koruma özelliğine sahipse daha uygun fiyatlı ürünleri seçmek isteyebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
x
İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz.İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir. Daha fazla bilgi ve çerez tercihlerinizi ayarlamak için lütfen Gizlilik Politikamızı ziyaret ediniz.
Onaylıyorum.
Footer Widget
Footer Widget
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
Security Widget